V duchu kurikulárnej reformy sa na našej škole snažíme prenášať vzdelávanie z lavíc priamo do terénu, kde deti môžu svet spoznávať všetkými zmyslami. Koncoročný výlet našich prvákov bol presne takýmto nezabudnuteľným dňom plným objavov, smiechu a priameho kontaktu s prírodou. Naším cieľom sa v utorok stal Školský majetok na Ľadove. Hneď po príchode deti zblízka pozorovali život na farme a zoznámili sa s jej obyvateľmi. Najväčší úspech zožala mamička sviňa s piatimi prasiatkami. Deti s nadšením sledovali aj kozy, ovce, zajace, kone a sliepky. Zaujímavosťou bola rodinka pštrosa Emu hnedého s ich dvoma mláďatami. Okrem hospodárskych zvierat si deti obzreli aj rôzne rasy psíkov, či ,,Hotel pre hmyz“. Po usilovnom bádaní prišla chutná odmena v podobe zdravej ochutnávky jahôd a malín. Zlatým klincom bola jazda v ozajstnom konskom záprahu. Pre mnohých prvákov to bol vôbec prvý zážitok tohto druhu. Čo by to bolo za výlet bez poriadneho vybehania sa? Deti mali priestor na oddych, spoločné hry a upevňovanie nových priateľstiev, ktoré sa počas ich prvého roka v škole vytvorili. Tento výlet nám ukázal, že zážitkové vzdelávanie formuje v deťoch trvalé spomienky a hlbší vzťah k svetu okolo nás. Deti odchádzali domov plné nových vedomostí a emócií.
Mgr. Lucia Balčoková